Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209676821E3
MAL209676821E3
Part No.:
MAL209676821E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209676821E3.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 400V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
096 PLL-4TSI
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
181mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
4.5 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
75 mOhms
LeadSpacing:
0.787 (20.00mm)
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
2.165 (55.00mm)