Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209678222E3
MAL209678222E3
Part No.:
MAL209678222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209678222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 385V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
096 PLL-4TSI
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
385 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
172mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
8.2 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
32 mOhms
LeadSpacing:
0.787 (20.00mm)
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
4.134 (105.00mm)