Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210119104E3
MAL210119104E3
Part No.:
MAL210119104E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210119104E3.pdf
Description:
CAP ALUM 100000UF 20% 100V SCREW
Capacitance:
100000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
31.2 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
5 mOhms
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
2.992 Dia (76.00mm)
Height-Seated(Max):
8.886 (225.70mm)