Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210138683E3
MAL210138683E3
Part No.:
MAL210138683E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210138683E3.pdf
Description:
CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW
Capacitance:
68000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
20 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
6 mOhms
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
2.992 Dia (76.00mm)
Height-Seated(Max):
4.398 (111.70mm)