Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210156153E3
MAL210156153E3
Part No.:
MAL210156153E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210156153E3.pdf
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SCREW
Capacitance:
15000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
29mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
7.7 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
22 mOhms
LeadSpacing:
0.504 (12.80mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.744 (69.70mm)