Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210212681E3
MAL210212681E3
Part No.:
MAL210212681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210212681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SCREW
Series:
102 PHR-ST
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
207mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.5 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
136 mOhms
LeadSpacing:
0.504 (12.80mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.744 (69.70mm)