Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210213103E3
MAL210213103E3
Part No.:
MAL210213103E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210213103E3.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
17mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
19.3 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
12 mOhms
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
2.992 Dia (76.00mm)
Height-Seated(Max):
4.398 (111.70mm)