Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210245103E3
MAL210245103E3
Part No.:
MAL210245103E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210245103E3.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
15mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
25.1 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
12 mOhms
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
3.543 Dia (90.00mm)
Height-Seated(Max):
6.118 (155.40mm)