Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210277332E3
MAL210277332E3
Part No.:
MAL210277332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210277332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
37mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
13.5 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
24 mOhms
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
2.992 Dia (76.00mm)
Height-Seated(Max):
4.398 (111.70mm)