Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210412222E3
MAL210412222E3
Part No.:
MAL210412222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210412222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SCREW
Series:
104 PHL-ST
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
74mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
5 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
49 mOhms
LeadSpacing:
0.504 (12.80mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
4.280 (108.70mm)