Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210415331E3
MAL210415331E3
Part No.:
MAL210415331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210415331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 350V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
104 PHL-ST
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
396mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
2.1 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
243 mOhms
LeadSpacing:
0.504 (12.80mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.744 (69.70mm)