Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210456221E3
MAL210456221E3
Part No.:
MAL210456221E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210456221E3.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SCREW
Series:
104 PHL-ST
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
519mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.8 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
290 mOhms
LeadSpacing:
0.504 (12.80mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.744 (69.70mm)