Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210466152E3
MAL210466152E3
Part No.:
MAL210466152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210466152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW
Series:
104 PHL-ST
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
83mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
6.9 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
49 mOhms
LeadSpacing:
1.122 (28.50mm)
Size/Dimension:
2.559 Dia (65.00mm)
Height-Seated(Max):
4.358 (110.70mm)