Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210485472E3
MAL210485472E3
Part No.:
MAL210485472E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210485472E3.pdf
Description:
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW
Series:
104 PHL-ST
Capacitance:
4700 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
30mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
13.7 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
19 mOhms
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
2.992 Dia (76.00mm)
Height-Seated(Max):
5.972 (151.70mm)