Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210659682E3
MAL210659682E3
Part No.:
MAL210659682E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210659682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 100V SCREW
Series:
106 PED-ST
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
16mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
20000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
12.1 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
9 mOhms
LeadSpacing:
0.874 (22.20mm)
Size/Dimension:
1.969 Dia (50.00mm)
Height-Seated(Max):
4.402 (111.80mm)