Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210678333E3
MAL210678333E3
Part No.:
MAL210678333E3
Datasheet:
ShinYuaMAL210678333E3.pdf
Description:
CAP ALUM 33000UF 63V SCREW
Series:
106 PED-ST
Capacitance:
33000 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
8mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
20000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
23.5 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
8 mOhms
LeadSpacing:
1.122 (28.50mm)
Size/Dimension:
2.559 Dia (65.00mm)
Height-Seated(Max):
4.402 (111.80mm)