Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211816332E3
MAL211816332E3
Part No.:
MAL211816332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211816332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
120mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.932 A @ 10 kHz
Impedance:
110 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.496 L (18.00mm x 38.00mm)