Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211819331E3
MAL211819331E3
Part No.:
MAL211819331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211819331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 100V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
118 AHT
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
450mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
1.246 A @ 10 kHz
Impedance:
370 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.496 L (18.00mm x 38.00mm)