Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211828331E3
MAL211828331E3
Part No.:
MAL211828331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211828331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 63V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
118 AHT
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
630mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
730 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
560 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm)