Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211829101E3
MAL211829101E3
Part No.:
MAL211829101E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211829101E3.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.4Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
380 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
1.15 Ohms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm)