Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211844103E3
MAL211844103E3
Part No.:
MAL211844103E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211844103E3.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 10V T/H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
84mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.86 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
100 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)