Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211844332E3
MAL211844332E3
Part No.:
MAL211844332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211844332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 10V T/H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
190mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.07 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
180 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)