Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211845682E3
MAL211845682E3
Part No.:
MAL211845682E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211845682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 16V T/H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
88mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.79 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
100 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)