Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211846152E3
MAL211846152E3
Part No.:
MAL211846152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211846152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 25V T/H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
263mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
980 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
220 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.299 (33.00mm)