Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211846472E3
MAL211846472E3
Part No.:
MAL211846472E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211846472E3.pdf
Description:
CAP ALUM 4700UF 20% 25V T/H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4700 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
95mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.71 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
100 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)