Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211847681E3
MAL211847681E3
Part No.:
MAL211847681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211847681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 40V T/H
Series:
118 AHT
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
255mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
810 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
230 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.299 (33.00mm)