Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211849151E3
MAL211849151E3
Part No.:
MAL211849151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211849151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 100V T/H
Series:
118 AHT
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
940mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
500 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
780 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.299 (33.00mm)