Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211849331E3
MAL211849331E3
Part No.:
MAL211849331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211849331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 100V T/H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
118 AHT
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
450mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
890 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
370 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)