Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211849471E3
MAL211849471E3
Part No.:
MAL211849471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211849471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 100V T/H
Series:
118 AHT
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
330mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
1.05 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
280 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)