Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211890002E3
MAL211890002E3
Part No.:
MAL211890002E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211890002E3.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 200V T/H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
118 AHT
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.11Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
290 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
1.11 Ohms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.299 (33.00mm)