Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211917681E3
MAL211917681E3
Part No.:
MAL211917681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211917681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL
Series:
119 AHT-DIN
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
280mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
970 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
220 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.181 L (18.00mm x 30.00mm)