Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211918331E3
MAL211918331E3
Part No.:
MAL211918331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211918331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 63V AXIAL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
430mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
880 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
230 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.181 L (18.00mm x 30.00mm)