Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211919221E3
MAL211919221E3
Part No.:
MAL211919221E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211919221E3.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 100V AXIAL
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
720mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
710 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
550 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.181 L (18.00mm x 30.00mm)