Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211928221E3
MAL211928221E3
Part No.:
MAL211928221E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211928221E3.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 63V AXIAL
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
580mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
640 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
370 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm)