Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211929151E3
MAL211929151E3
Part No.:
MAL211929151E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL211929151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 100V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
119 AHT-DIN
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.1Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
520 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
780 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm)