Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL211945332E3
MAL211945332E3
Part No.:
MAL211945332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL211945332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 16V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
119 AHT-DIN
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
110mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
1.65 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
90 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)