Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212015682E3
MAL212015682E3
Part No.:
MAL212015682E3
Datasheet:
ShinYuaMAL212015682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 16V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
120 ATC
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
26mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Polarization:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
4.59 A @ 10 kHz
Impedance:
29 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia x 1.496 L (21.00mm x 38.00mm)