Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212019151E3
MAL212019151E3
Part No.:
MAL212019151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL212019151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 100V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
120 ATC
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
266mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Polarization:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
1.48 A @ 10 kHz
Impedance:
262 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm)