Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212025222E3
MAL212025222E3
Part No.:
MAL212025222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL212025222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
120 ATC
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
48mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Polarization:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
2.94 A @ 10 kHz
Impedance:
46 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm)