Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212047222E3
MAL212047222E3
Part No.:
MAL212047222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL212047222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 40V T/H
Packaging:
Bulk
Series:
120 ATC
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
34mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Polarization:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
4.17 A @ 10 kHz
Impedance:
31 mOhms
LeadSpacing:
0.423 (10.75mm)
Size/Dimension:
0.827 Dia x 1.496 L (21.00mm x 38.00mm)