Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212047681E3
MAL212047681E3
Part No.:
MAL212047681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL212047681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 40V T/H
Packaging:
Bulk
Series:
120 ATC
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
75mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Polarization:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
2.84 A @ 10 kHz
Impedance:
55 mOhms
LeadSpacing:
0.325 (8.25mm)
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm)