Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212048331E3
MAL212048331E3
Part No.:
MAL212048331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL212048331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 63V T/H
Packaging:
Bulk
Series:
120 ATC
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
105mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Polarization:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
2.51 A @ 10 kHz
Impedance:
91 mOhms
LeadSpacing:
0.325 (8.25mm)
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm)