Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212313152E3
MAL212313152E3
Part No.:
MAL212313152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL212313152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
SAL-A 123
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
130mOhm
Lifetime@Temp:
20000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Impedance:
200 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.508 Dia x 1.260 L (12.90mm x 32.00mm)