Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212315331E3
MAL212315331E3
Part No.:
MAL212315331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL212315331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 16V AXIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
SAL-A 123
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
350mOhm
Lifetime@Temp:
20000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Impedance:
600 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.406 Dia x 1.260 L (10.30mm x 32.00mm)