Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212648681E3
MAL212648681E3
Part No.:
MAL212648681E3
Datasheet:
MAL212648681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V AXIAL
Packaging:
Box
Series:
126 ALX
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
124mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
1.13 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.469 A @ 10 kHz
Impedance:
74 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.181 L (18.00mm x 30.00mm)