Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213214332E3
MAL213214332E3
Part No.:
MAL213214332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213214332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 10V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
132 ALL-DIN
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
130mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
1.3 A @ 100 Hz
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.496 L (18.00mm x 38.00mm)