Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213217331E3
MAL213217331E3
Part No.:
MAL213217331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213217331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 40V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
132 ALL-DIN
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
430mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
550 mA @ 100 Hz
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm)