Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213219151E3
MAL213219151E3
Part No.:
MAL213219151E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL213219151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 100V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
132 ALL-DIN
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
640mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
400 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.181 L (18.00mm x 30.00mm)