Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213219221E3
MAL213219221E3
Part No.:
MAL213219221E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213219221E3.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 100V AXIAL
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
430mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
660 mA @ 100 Hz
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.496 L (18.00mm x 38.00mm)