Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213244152E3
MAL213244152E3
Part No.:
MAL213244152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213244152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 10V SNAP
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
230mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
800 mA @ 100 Hz
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.299 (33.00mm)